Produkte > MASTER APPLIANCE CO > PH-1200A-00-SS
PH-1200A-00-SS Master Appliance Co
ph-2400wk-a6.pdf
Hersteller: Master Appliance Co
Description: PROHEAT A-SERIES VARITEMP HEAT G
Packaging: Box
Color: Red
Voltage: 120V
Temperature Range: 122°F ~ 1004°F (50°C ~ 540°C)
Air Flow: 16.0 CFM
Tool Type: Heat Gun
Power - Rated: 1300W
Includes: Heat Gun, Nozzle
Approval Agency Marking: cULus
Nozzle Opening: Circular - 1.31" (33.27mm)
Current: 11 A
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PH-1200A-00-SS Master Appliance Co
Description: PROHEAT A-SERIES VARITEMP HEAT G, Packaging: Box, Color: Red, Voltage: 120V, Temperature Range: 122°F ~ 1004°F (50°C ~ 540°C), Air Flow: 16.0 CFM, Tool Type: Heat Gun, Power - Rated: 1300W, Includes: Heat Gun, Nozzle, Approval Agency Marking: cULus, Nozzle Opening: Circular - 1.31" (33.27mm), Current: 11 A.