Produkte > LEMO > PHA.3K.330.CLLC10Z
PHA.3K.330.CLLC10Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LKR KEYA 30C CHR 10.0MM C BR
Color: Silver
Current Rating (Amps): 3.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 30
Orientation: A
Shell Size - Insert: 330
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.378" ~ 0.394" (9.60mm ~ 10.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHA.3K.330.CLLC10Z LEMO
Description: LKR KEYA 30C CHR 10.0MM C BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 3.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 30, Orientation: A, Shell Size - Insert: 330, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.378" ~ 0.394" (9.60mm ~ 10.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.