Produkte > LEMO > PHB.0B.303.CYMD42Z
PHB.0B.303.CYMD42Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: B
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHB.0B.303.CYMD42Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: B, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHB.0B.303.CYMD42Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHB.0B.303.CYMD42Z PHB.0B.303.CYMD42Z Hersteller : LEMO PHB_0B_303_CYMD42Z-1943941.pdf Circular Push Pull Connectors 3P CRIMP SCKT RECEPT CABLE COLLET 4.2MM