Produkte > LEMO > PHB.0B.305.CLLD52Z
PHB.0B.305.CLLD52Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: B
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHB.0B.305.CLLD52Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: B, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHB.0B.305.CLLD52Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHB.0B.305.CLLD52Z PHB.0B.305.CLLD52Z Hersteller : LEMO PHB_0B_305_CLLD52Z-1943994.pdf Circular Push Pull Connectors 5P SOLDER SCKT RECPT CABLE COLLET 5.2MM