Produkte > LEMO > PHB.1B.308.CLLD72Z
PHB.1B.308.CLLD72Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: B
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHB.1B.308.CLLD72Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: B, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHB.1B.308.CLLD72Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHB.1B.308.CLLD72Z PHB.1B.308.CLLD72Z Hersteller : LEMO PHB_1B_308_CLLD72Z-1944013.pdf Circular Push Pull Connectors 8P SOLDER SCKT RECPT CABLE COLLET 7.2MM