Produkte > LEMO > PHB.3K.330.CYMC85
PHB.3K.330.CYMC85 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 30POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 3.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 30
Orientation: B
Shell Size - Insert: 330
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHB.3K.330.CYMC85 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 30POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 3.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 30, Orientation: B, Shell Size - Insert: 330, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.