Produkte > ERP POWER, LLC > PHB50W-0850-56
PHB50W-0850-56
PHB50W-0850-56 ERP Power, LLC
phb-series-datasheet.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: PROGRAMMABLE CC LED DRIVER
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.07" L x 1.03" W x 0.94" H (103.4mm x 26.2mm x 23.9mm)
Voltage - Output: 38 ~ 56V
Type: Constant Current
Operating Temperature: 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cULus, FCC
Ratings: IP20
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 850mA
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 48 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 107 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHB50W-0850-56 ERP Power, LLC
Description: PROGRAMMABLE CC LED DRIVER, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.07" L x 1.03" W x 0.94" H (103.4mm x 26.2mm x 23.9mm), Voltage - Output: 38 ~ 56V, Type: Constant Current, Operating Temperature: 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cULus, FCC, Ratings: IP20, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 850mA, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 48 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote PHB50W-0850-56
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHB50W-0850-56 PHB50W-0850-56 Hersteller : ERP phb-series-1-pager-1602116.pdf LED Power Supplies 120 & 277 Vac, 90% efficiency, Rectangular Aluminum Case, High Performance Tri-Mode Dimming (Forward, Reverse Phase & 0-10V), 1-100% dimming range, 50 W max, Programmable 425 to 850 mA Iout, 56 V max Vout (Draco5 internal ERP code name)