Produkte > LEMO > PHG.0B.302.CYMD42
PHG.0B.302.CYMD42
PHG.0B.302.CYMD42 LEMO
PHG_0B_302_CYMD42-1944036.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 2P CRIMP SCKT RECEPT CABLE COLLET 4.2MM
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.0B.302.CYMD42 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 2POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.0B.302.CYMD42 PHG.0B.302.CYMD42 Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Description: CONN RCPT FMALE 2POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)