Produkte > LEMO > PHG.0B.303.CLLD42
PHG.0B.303.CLLD42
PHG.0B.303.CLLD42 LEMO
PHG_0B_303_CLLD42-1944139.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 3P SOLDER SCKT RECPT CABLE COLLET 4.2MM
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.0B.303.CLLD42 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: G, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.0B.303.CLLD42
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)