Produkte > LEMO > PHG.0B.305.CYMD42
PHG.0B.305.CYMD42 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.0B.305.CYMD42 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.0B.305.CYMD42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.0B.305.CYMD42 PHG.0B.305.CYMD42 Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors 5P CRIMP SCKT RECEPT CABLE COLLET 4.2MM