Produkte > LEMO > PHG.0B.305.CYMD56
PHG.0B.305.CYMD56
PHG.0B.305.CYMD56 LEMO
PHG_0B_305_CYMD56-1944179.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors LBR KeyG 5C CHR 5.6mm D
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.0B.305.CYMD56 LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)