Produkte > LEMO > PHG.0B.306.CLLD52
PHG.0B.306.CLLD52
PHG.0B.306.CLLD52 LEMO
PHG.0B.306.CLLD52.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.0B.306.CLLD52 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.0B.306.CLLD52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.0B.306.CLLD52 PHG.0B.306.CLLD52 Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors 6P SOLDER SCKT RECPT CABLE COLLET 5.2MM