Produkte > LEMO > PHG.0B.309.CLLD52
PHG.0B.309.CLLD52
PHG.0B.309.CLLD52 LEMO
PHG_0B_309_CLLD52-1845673.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 9P SOLDER SCKT RECPT CABLE COLLET 5.2MM
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.0B.309.CLLD52 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 9, Orientation: G, Shell Size - Insert: 309, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 9
Orientation: G
Shell Size - Insert: 309
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)