Produkte > LEMO > PHG.1K.305.CYMC55Z
PHG.1K.305.CYMC55Z LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 9A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.1K.305.CYMC55Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.1K.305.CYMC55Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.1K.305.CYMC55Z PHG.1K.305.CYMC55Z Hersteller : LEMO PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf Circular Push Pull Connectors LKR KeyG 5C CHR 5.5mm C BR