Produkte > LEMO > PHG.2B.96C.CLMD62Z
PHG.2B.96C.CLMD62Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5 (4 + 1 Fiber Optic)
Orientation: G
Shell Size - Insert: 96C
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.2B.96C.CLMD62Z LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5 (4 + 1 Fiber Optic), Orientation: G, Shell Size - Insert: 96C, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.2B.96C.CLMD62Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.2B.96C.CLMD62Z PHG.2B.96C.CLMD62Z Hersteller : LEMO PHG_2B_96C_CLMD62Z-1944669.pdf Circular Push Pull Connectors FREE RECEPTACLE CABLE COLLET 6.2MM