Produkte > LEMO > PHG.2K.304.CYMC55Z
PHG.2K.304.CYMC55Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.2K.304.CYMC55Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.