Produkte > LEMO > PHG.2K.307.CYMC85
PHG.2K.307.CYMC85 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 7POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 11A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 7
Orientation: G
Shell Size - Insert: 307
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.2K.307.CYMC85 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 7POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 11A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 7, Orientation: G, Shell Size - Insert: 307, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.