Produkte > LEMO > PHG.2K.310.CYMC85Z
PHG.2K.310.CYMC85Z LEMO
PHG.2K.310.CYMC85Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: G
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.2K.310.CYMC85Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: G, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.2K.310.CYMC85Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.2K.310.CYMC85Z PHG.2K.310.CYMC85Z Hersteller : LEMO PHG_2K_310_CYMC85Z-1944866.pdf Circular Push Pull Connectors LKR KeyG 10C CHR 8.5mm C BR