Produkte > LEMO > PHG.2K.312.CYMC80
PHG.2K.312.CYMC80 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 12
Orientation: G
Shell Size - Insert: 312
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.299" ~ 0.315" (7.60mm ~ 8.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.2K.312.CYMC80 LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 12, Orientation: G, Shell Size - Insert: 312, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.299" ~ 0.315" (7.60mm ~ 8.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.2K.312.CYMC80
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.2K.312.CYMC80 PHG.2K.312.CYMC80 Hersteller : LEMO PHG_2K_312_CYMC80-1944820.pdf Circular Push Pull Connectors LKR KeyG 12C CHR 8.0mm C