Produkte > LEMO > PHG.3B.316.CYMD12
PHG.3B.316.CYMD12 LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LBR KEYG 16C CHR 12.0MM D
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Shell Size - Insert: 316
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.425" ~ 0.469" (10.80mm ~ 11.90mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.3B.316.CYMD12 LEMO
Description: LBR KEYG 16C CHR 12.0MM D, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: G, Shell Size - Insert: 316, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.425" ~ 0.469" (10.80mm ~ 11.90mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.