Produkte > LEMO > PHG.3K.304.CYMK11Z
PHG.3K.304.CYMK11Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 19A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.417" ~ 0.472" (10.60mm ~ 12.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.3K.304.CYMK11Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 19A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.417" ~ 0.472" (10.60mm ~ 12.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.3K.304.CYMK11Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.3K.304.CYMK11Z Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors 4P FREE RCPT CRIMP OVRSZ CBLCOLET 11MM