Produkte > LEMO > PHG.3K.310.CYMC75Z
PHG.3K.310.CYMC75Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull
Color: Silver
Current Rating (Amps): 12A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: G
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.3K.310.CYMC75Z LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 12A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: G, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.