Produkte > LEMO > PHG.3K.324.CLLC80Z
PHG.3K.324.CLLC80Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LKR KEYG 24C CHR 8.0MM C BR
Color: Silver
Current Rating (Amps): 4A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 24
Orientation: G
Shell Size - Insert: 324
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.299" ~ 0.315" (7.60mm ~ 8.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.3K.324.CLLC80Z LEMO
Description: LKR KEYG 24C CHR 8.0MM C BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 4A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 24, Orientation: G, Shell Size - Insert: 324, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.299" ~ 0.315" (7.60mm ~ 8.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.