Produkte > LEMO > PHG.4B.306.CLLM72Z
PHG.4B.306.CLLM72Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 24A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.4B.306.CLLM72Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 24A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.4B.306.CLLM72Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.4B.306.CLLM72Z PHG.4B.306.CLLM72Z Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors 6P FREE RCPT SOLDER CABLE CLAMP 7.2MM