Produkte > LEMO > PHG.4B.340.CLLM72
PHG.4B.340.CLLM72 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 40
Orientation: G
Shell Size - Insert: 340
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.248" ~ 0.303" (6.30mm ~ 7.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.4B.340.CLLM72 LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 40, Orientation: G, Shell Size - Insert: 340, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.248" ~ 0.303" (6.30mm ~ 7.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.4B.340.CLLM72
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.4B.340.CLLM72 Hersteller : LEMO PHG_4B_340_CLLM72-1945012.pdf Circular Push Pull Connectors LBR KeyG 40C CHR 7.2mm M