Produkte > LEMO > PHJ.2B.302.CYCD82Z
PHJ.2B.302.CYCD82Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT MALE 2POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: J
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHJ.2B.302.CYCD82Z LEMO
Description: CONN RCPT MALE 2POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: J, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHJ.2B.302.CYCD82Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHJ.2B.302.CYCD82Z PHJ.2B.302.CYCD82Z Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors 2P FREE RCPT CRIMP CABLE COLLET 8.2MM