Produkte > LEMO > PHJ.3B.305.CYCD11
PHJ.3B.305.CYCD11
PHJ.3B.305.CYCD11 LEMO
PdfFile_213520.pdf
Hersteller: LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 19A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: J
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.394" ~ 0.433" (10.00mm ~ 11.00mm)
Primary Material: Metal
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHJ.3B.305.CYCD11 LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 19A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: J, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.394" ~ 0.433" (10.00mm ~ 11.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHJ.3B.305.CYCD11
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHJ.3B.305.CYCD11 Hersteller : LEMO PdfFile_213520.pdf Circular Push Pull Connectors 5P FREE RCPT CRIMP CABLE COLLET 11MM