Produkte > LEMO > PHW.2B.314.XYCD62
PHW.2B.314.XYCD62 LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Gray
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 14
Orientation: W
Shell Size - Insert: 314
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHW.2B.314.XYCD62 LEMO
Description: CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Gray, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: W, Shell Size - Insert: 314, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHW.2B.314.XYCD62
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHW.2B.314.XYCD62 PHW.2B.314.XYCD62 Hersteller : LEMO PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf Circular Push Pull Connectors 14P FREE RCPT CRIMP CABLE COLLET 6.2MM