Produkte > LEMO > PHW.2B.314.XYCD62Z
PHW.2B.314.XYCD62Z LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
Color: Gray
Current Rating (Amps): 6.5A
Shell Size - Insert: 314
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHW.2B.314.XYCD62Z LEMO
Description: CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Gray, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: W, Shell Size - Insert: 314, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHW.2B.314.XYCD62Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHW.2B.314.XYCD62Z PHW.2B.314.XYCD62Z Hersteller : LEMO PHW.2B.314.XYCD62Z.pdf Circular Push Pull Connectors 14P FREE RCPT CRIMP CABLE COLLET 6.2MM