Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJD14P10A_L2_00001
PJD14P10A_L2_00001
PJD14P10A_L2_00001 Panjit International Inc.
PJD14P10A.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: 100V P-CHANNEL MOSFET
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2.5A (Ta), 14A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 140mOhm @ 7A, 10V
Power Dissipation (Max): 2W (Ta), 60W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40.7 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2298 pF @ 30 V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJD14P10A_L2_00001 Panjit International Inc.
Description: 100V P-CHANNEL MOSFET, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2.5A (Ta), 14A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 140mOhm @ 7A, 10V, Power Dissipation (Max): 2W (Ta), 60W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40.7 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2298 pF @ 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJD14P10A_L2_00001 PJD14P10A_L2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. PJD14P10A.pdf Description: 100V P-CHANNEL MOSFET
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Vgs (Max): ±20V