Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJD80N04-AU_L2_000A1
PJD80N04-AU_L2_000A1
PJD80N04-AU_L2_000A1 Panjit International Inc.
PJD80N04-AU
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: 40V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 14A (Ta), 80A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5.5mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 2.4W (Ta), 79.4W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Grade: Automotive
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 25 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1258 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2978 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJD80N04-AU_L2_000A1 Panjit International Inc.
Description: 40V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 14A (Ta), 80A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5.5mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 2.4W (Ta), 79.4W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Grade: Automotive, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 25 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1258 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote PJD80N04-AU_L2_000A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJD80N04-AU_L2_000A1 PJD80N04-AU_L2_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. PJD80N04-AU Description: 40V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
PJD80N04-AU_L2_000A1 PJD80N04-AU_L2_000A1 Hersteller : Panjit PJD80N04-AU-1867308.pdf MOSFETs 40V N-Channel Enhancement Mode MOSFET
Produkt ist nicht verfügbar
PJD80N04-AU-L2-000A1 PJD80N04-AU-L2-000A1 Hersteller : Panjit PJD80N04-AU-1867308.pdf MOSFETs TO252 N CHAN 40V