Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJMB390N65EC_R2_00601
PJMB390N65EC_R2_00601
PJMB390N65EC_R2_00601 Panjit International Inc.
PJMB390N65EC.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: 650V/ 390MOHM / 10A/ EASY TO DRI
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 390mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 87.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-263
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 19 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 726 pF @ 400 V
auf Bestellung 528 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJMB390N65EC_R2_00601 Panjit International Inc.
Description: 650V/ 390MOHM / 10A/ EASY TO DRI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 390mOhm @ 5A, 10V, Power Dissipation (Max): 87.5W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-263, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 19 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 726 pF @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJMB390N65EC_R2_00601 PJMB390N65EC_R2_00601 Hersteller : Panjit PJMB390N65EC.pdf MOSFETs 650V 390mohm 10A Easy to driver SJ MOSFET
auf Bestellung 790 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PJMB390N65EC_R2_00601 PJMB390N65EC_R2_00601 Hersteller : Panjit International Inc. PJMB390N65EC.pdf Description: 650V/ 390MOHM / 10A/ EASY TO DRI
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±30V