Produkte > PANJIT > PJMH074N60FRC
PJMH074N60FRC
PJMH074N60FRC Panjit
PJMH074N60FRC.pdf
Hersteller: Panjit
MOSFETs 600V 74m ohms 53A Fast Recovery Qrr trr Ruggednss
auf Bestellung 1470 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJMH074N60FRC Panjit
Description: 600V/ 74M / 53A/ FAST RECOVERY Q, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 53A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 74mOhm @ 26.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 446W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-247AD, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 84 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3871 pF @ 400 V.
Weitere Produktangebote PJMH074N60FRC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJMH074N60FRC Hersteller : Panjit International Inc. Description: 600V/ 74M / 53A/ FAST RECOVERY Q
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 53A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 74mOhm @ 26.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 446W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-247AD
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 84 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3871 pF @ 400 V