Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJP60R390E_T0_00001
PJP60R390E_T0_00001
PJP60R390E_T0_00001 Panjit International Inc.
PJx60R390E.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: 600V N-CHANNEL SUPER JUNCTION MO
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1.5A (Ta), 11A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 390mOhm @ 3.8A, 10V
Power Dissipation (Max): 2W (Ta), 124W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Not For New Designs
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 32 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 531 pF @ 25 V
auf Bestellung 1995 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJP60R390E_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: 600V N-CHANNEL SUPER JUNCTION MO, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1.5A (Ta), 11A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 390mOhm @ 3.8A, 10V, Power Dissipation (Max): 2W (Ta), 124W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Not For New Designs, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 32 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 531 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote PJP60R390E_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJP60R390E_T0_00001 PJP60R390E_T0_00001 Hersteller : Panjit PJx60R390E-1867691.pdf MOSFET 600V N-Channel Super Junction MOSFET