Produkte > ERP POWER, LLC > PKB30W-1050-55-TD
PKB30W-1050-55-TD ERP Power, LLC
PKB%20data%20sheet%2019OCT2020%20MM.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, L
Features: OCP, OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 10.12" L x 1.16" W x 0.99" H (257.0mm x 29.5mm x 25.1mm)
Voltage - Output: 10 ~ 55V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cUL, UL
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 120VAC
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PKB30W-1050-55-TD ERP Power, LLC
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, L, Features: OCP, OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 10.12" L x 1.16" W x 0.99" H (257.0mm x 29.5mm x 25.1mm), Voltage - Output: 10 ~ 55V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Terminal Block, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cUL, UL, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.05A, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 120VAC, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote PKB30W-1050-55-TD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PKB30W-1050-55-TD PKB30W-1050-55-TD Hersteller : ERP ERP_PKB_data_sheet_17SEP2020_MM-1919136.pdf LED Power Supplies 30W 275-1050mA 49.5V CC Dim TerminalBloc