Produkte > LEMO > PKG.1K.303.CYMK75
PKG.1K.303.CYMK75 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 12A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: G
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PKG.1K.303.CYMK75 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 12A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: G, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.