Produkte > LEMO > PKG.2K.307.CLLC60
PKG.2K.307.CLLC60 LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LKR KEYG W.NUT 7C CHR 6.0MM C
Color: Silver
Current Rating (Amps): 11A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 7
Orientation: G
Shell Size - Insert: 307
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.220" ~ 0.236" (5.60mm ~ 6.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PKG.2K.307.CLLC60 LEMO
Description: LKR KEYG W.NUT 7C CHR 6.0MM C, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 11A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 7, Orientation: G, Shell Size - Insert: 307, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.220" ~ 0.236" (5.60mm ~ 6.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.