Produkte > ERP POWER, LLC > PKM50W-1400-55-SD
PKM50W-1400-55-SD
PKM50W-1400-55-SD ERP Power, LLC
PKM data sheet 06NOV2020 MM.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, R
Features: OCP, OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.19" L x 2.37" W x 1.00" H (106.4mm x 60.2mm x 25.4mm)
Voltage - Output: 10 ~ 55V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cUL, UL
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 120VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 50 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details PKM50W-1400-55-SD ERP Power, LLC
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, R, Features: OCP, OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.19" L x 2.37" W x 1.00" H (106.4mm x 60.2mm x 25.4mm), Voltage - Output: 10 ~ 55V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cUL, UL, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.4A, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 120VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 50 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote PKM50W-1400-55-SD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PKM50W-1400-55-SD PKM50W-1400-55-SD Hersteller : ERP ERP_PKM_data_sheet_14OCT2020_MM-1919174.pdf LED Power Supplies 50W 455-1400mA 49.5V CC Dim Bottom Leads