Produkte > ERP POWER, LLC > PKM50W-1400-55-TN
PKM50W-1400-55-TN
PKM50W-1400-55-TN ERP Power, LLC
pkm-series-datasheet.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 4.19" L x 2.37" W x 1.00" H (106.4mm x 60.2mm x 25.4mm)
Voltage - Output: 49.5V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: cUL, UL
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 50 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.2 kV
Standard Number: 60950-1; UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PKM50W-1400-55-TN ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 4.19" L x 2.37" W x 1.00" H (106.4mm x 60.2mm x 25.4mm), Voltage - Output: 49.5V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: cUL, UL, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.4A, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 50 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.2 kV, Standard Number: 60950-1; UL 8750, DigiKey Programmable: Not Verified.