PL10S12CTR TDK-Lambda Americas Inc
PL10S_Series.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER 0.9-5V 33W
Packaging: Bulk
Features: Remote On/Off, OCP
Package / Case: 11-SIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 0.37" W x 0.50" H (50.8mm x 9.3mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13V
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Input (Min): 5V
Voltage - Output 1: 0.9 ~ 5V
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 33 W
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PL10S12CTR TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER 0.9-5V 33W, Packaging: Bulk, Features: Remote On/Off, OCP, Package / Case: 11-SIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 0.37" W x 0.50" H (50.8mm x 9.3mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13V, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Input (Min): 5V, Voltage - Output 1: 0.9 ~ 5V, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 33 W, Number of Outputs: 1.