Produkte > VOLGEN + FURUNO > PM-1000B090
PM-1000B090
PM-1000B090 Volgen + Furuno
Hersteller: Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER 9V 1A
Features: OTP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.45" L x 0.35" W x 0.69" H (11.5mm x 9.0mm x 17.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 32V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 12V
Voltage - Output 1: 9V
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM-1000B090 Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER 9V 1A, Features: OTP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.45" L x 0.35" W x 0.69" H (11.5mm x 9.0mm x 17.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 32V, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 12V, Voltage - Output 1: 9V, Number of Outputs: 1.