PM-500A50
PM-500A50 Volgen + Furuno
PM-500A.pdf
Hersteller: Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER 5V 500MA
Features: OTP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 32V
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 6.5V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 0.5 W
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM-500A50 Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER 5V 500MA, Features: OTP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 32V, Efficiency: 94%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 6.5V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 0.5 W, Number of Outputs: 1.