PM101-12A
PM101-12A FSP Technology Inc.
PM101(20240816).pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 80W
Power (Watts): 80W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.29" H (101.6mm x 50.8mm x 32.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 6.67 A
auf Bestellung 64 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM101-12A FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 80W, Power (Watts): 80W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.29" H (101.6mm x 50.8mm x 32.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UL, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 6.67 A.