PM202-12BN1
PM202-12BN1 FSP Technology Inc.
PM202(20240902).pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UL
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 12.5 A
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM202-12BN1 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W, Power (Watts): 150W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UL, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 12.5 A.