PM301-12A
PM301-12A FSP Technology Inc.
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 200W
Packaging: Box
Power (Watts): 200W (300W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 3.31" L x 6.82" W x 1.58" H (84.1mm x 173.2mm x 40.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UL
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 25 A
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM301-12A FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 200W, Packaging: Box, Power (Watts): 200W (300W Forced Air), Features: Adjustable Output, Universal Input, Size / Dimension: 3.31" L x 6.82" W x 1.58" H (84.1mm x 173.2mm x 40.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UL, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 25 A.