PM500F-14B
PM500F-14B FSP Technology Inc.
PM500F(20201113).pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 250W
Power (Watts): 250W (500W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 4.21" W x 1.56" H (101.6mm x 106.9mm x 39.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UL
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 20.84 A
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM500F-14B FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 250W, Power (Watts): 250W (500W Forced Air), Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 4.21" W x 1.56" H (101.6mm x 106.9mm x 39.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UL, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 20.84 A.