Produkte > BIVAR INC. > PM5GDW16.0-CC
PM5GDW16.0-CC Bivar Inc.
PM5XXWX.X-CC.pdf
Hersteller: Bivar Inc.
Description: LED ASSY PNL MT 5MM
Packaging: Bag
Current: 30mA
Voltage: 2.1V
Type: LED
Millicandela Rating: 25mcd
Termination Style: Wire Leads - 16" (406.40mm) w/Conn
Ratings: Vf (Typ), If (Max)
Panel Cutout Dimensions: 0.25" (6.35mm)
Wavelength - Peak: 568nm
Lens Style: Round with Domed Top
Lens Size: 5mm, T-1 3/4
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM5GDW16.0-CC Bivar Inc.
Description: LED ASSY PNL MT 5MM, Packaging: Bag, Current: 30mA, Voltage: 2.1V, Type: LED, Millicandela Rating: 25mcd, Termination Style: Wire Leads - 16" (406.40mm) w/Conn, Lens Color: Green, Viewing Angle: 45°, Ratings: Vf (Typ), If (Max), Panel Cutout Dimensions: 0.25" (6.35mm), Wavelength - Peak: 568nm, Lens Transparency: Diffused, Lamp Color: Green, Panel Cutout Shape: Round, Lens Style: Round with Domed Top, Lens Size: 5mm, T-1 3/4.