Produkte > SUNON FANS > PMD1209PMB1-A (2).GN.IP55
PMD1209PMB1-A (2).GN.IP55 Sunon Fans
Maglev Catalog.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4900 RPM
Air Flow: 120.2 CFM (3.37m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 57.6dB(A)
Static Pressure: 0.710 in H2O (176.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 12.5 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMD1209PMB1-A (2).GN.IP55 Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4900 RPM, Air Flow: 120.2 CFM (3.37m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL, Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 57.6dB(A), Static Pressure: 0.710 in H2O (176.9 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 12.5 W.