Produkte > SUNON FANS > PMD2407PTB3-A (2).GN.IP55
PMD2407PTB3-A (2).GN.IP55 Sunon Fans
Maglev%20Catalog.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 70X25MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4200 RPM
Air Flow: 40.0 CFM (1.12m³/min)
Width: 25.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 39.0dB(A)
Static Pressure: 0.250 in H2O (62.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 2.9 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMD2407PTB3-A (2).GN.IP55 Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 70X25MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4200 RPM, Air Flow: 40.0 CFM (1.12m³/min), Width: 25.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL, Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 39.0dB(A), Static Pressure: 0.250 in H2O (62.3 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 2.9 W.