Produkte > SUNON FANS > PMD2408PMB1-A (2).GN.IP55
PMD2408PMB1-A (2).GN.IP55
PMD2408PMB1-A (2).GN.IP55 Sunon Fans
Maglev%20Catalog.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 5700 RPM
Air Flow: 84.1 CFM (2.35m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 55.2dB(A)
Static Pressure: 0.740 in H2O (184.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 9.6 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMD2408PMB1-A (2).GN.IP55 Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 5700 RPM, Air Flow: 84.1 CFM (2.35m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL, Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 55.2dB(A), Static Pressure: 0.740 in H2O (184.3 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 9.6 W.